Bezpieczna Przystań
 
Strona główna    O Fundacji    Adopcje    Koty miejskie   Porady    Kontakt   
 
Warunki adopcji

Zwierzęta do adopcji

Warunki adopcji kota z Fundacji Ochrony Zwierząt „Bezpieczna Przystań”

Wszystkie adoptowane przez nas koty mieszkają w Ośrodku Adopcyjnym Fundacji lub domach tymczasowych. Mają wykonane testy na FeLV i FIV, są odrobaczone, zaszczepione przeciwko chorobom wirusowym oraz mają czip. Dorosłe koty są wysterylizowane/wykastrowane. Jeśli nasz kot ma zamieszkać z kotem, który nie został przebadany lub zaszczepiony  prosimy o wykonanie testów na FeLV i FIV i szczepienia ochronne rezydenta przed adopcją kota z Fundacji.

  1. Czekamy na kandydatów do adopcji kotów z rejonu Warszawy i bliskich okolic.
  2. Pierwszym etapem adopcji jest rozmowa telefoniczna z Anną Wydra – prezesem Fundacji. Nie zapomnij przedstawić się z imienia i nazwiska. Zadajemy pytania, które pozwalają nam na podjęcie właściwej decyzji, poznajemy w ten sposób kandydatów do adopcji. Udzielamy odpowiedzi na zadane pytania, dotyczące danego zwierzęcia, doradzamy jak do przedstawionych warunków dobrać odpowiedniego kota, oraz jak zapewnić mu optymalną opiekę. Prosimy o kontakt telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00 – 18.00 tel.: (22) 835 64 38 (zdarza się, że nikt nie odbierze telefonu – to oznacza, że nie ma mnie w domu – proszę telefonować następnego dnia) lub na adres mailowy: annawydra@bezpiecznaprzystan.org.pl

  3. Poniżej przedstawiamy kilka pytań adopcyjnych.

    • Czy osoba telefonująca do Fundacji jest osobiście zainteresowana adopcją kota i jest pełnoletnia ?
      Nie adoptujemy kotów na prezent lub niespodziankę dla innej osoby. Kandydatem do adopcji zwierzęcia może być tylko osoba pełnoletnia.
    • Gdzie kot będzie mieszkał?
      Nie adoptujemy kotów do domów z ogrodem, w których będą kotami wychodzącymi na zewnątrz.
    • Czy w mieszkaniu są zabezpieczone okna/balkon ?
      Wymagamy od osób adoptujących kota z Fundacji odpowiedniego przygotowania mieszkania – zwłaszcza zabezpieczenia okien i balkonu. Jeśli mają już Państwo zabezpieczenia możemy poprosić o przesłanie ich zdjęć.
    • Czy w domu mieszkają inne zwierzęta – jakie?
      Jeśli tak, to chcielibyśmy wiedzieć, jaki jest ich stan zdrowia, wiek, charakter, czy mają aktualne szczepienia, czy zostały wykastrowane, w przypadku posiadania kota zapytamy czy ma wykonane testy na FeLV i FIV i aktualne szczepienia profilaktyczne. Spytamy również, co Państwa kot je. Jeśli kiedyś mieli Państwo kota, który zmarł, spytamy również o niego. Chcemy wiedzieć czy są Państwo troskliwymi opiekunami.
    • Adoptując kota zobowiązują się Państwo do opieki nad nim przez wiele lat. Spytamy o Państwa koncepcję opieki nad kotem podczas rodzinnych wyjazdów wakacyjnych i innych nieprzewidzianych okoliczności (np. pobyt w szpitalu).
    • Czy w domu mieszkają dzieci ?
      Jeśli tak to spytamy o ich wiek i stosunek do zwierząt. Zdarza się, że kot w zabawie zadrapie dziecko. Chcielibyśmy wiedzieć, jaki jest Państwa stosunek do tego. A może dopiero planują mieć Państwo dzieci? Jeśli tak to chcielibyśmy wiedzieć czy nie oddadzą Państwo kota z powodu ciąży.
    • Czy ktoś z domowników ma alergię na kocią lub psią sierść? Czy ktoś z domowników ma astmę ?
      Zdarza się, że alergia na sierść ujawnia się dopiero po zamieszkaniu zwierzęcia w domu. Chcielibyśmy wiedzieć co zrobią Państwo w takiej sytuacji. Jeśli będzie taka potrzeba to czy poddadzą się Państwo odczuleniu?
    • Kot może spowodować straty materialne a postaci np. zniszczonego fotela lub podartych firanek. Czy są Państwo tego świadomi ?
      Zdarza się, że z tego powodu koty są wyrzucane z domów lub oddawane do schronisk. Chcielibyśmy poznać Państwa zdanie na ten temat.
  4. Po rozmowie telefonicznej, jeśli ani my ani Państwo nie widzimy przeciwwskazań do adopcji kota, możemy się umówić na spotkanie w miejscu przebywania kota – w Ośrodku Adopcyjnym Fundacji lub w domu tymczasowym.
  5. Podczas spotkania mamy okazję poznać się osobiście, zdecydować o wyborze kota do adopcji, porozmawiać o jego charakterze, zwyczajach i potrzebach. Nie wszystkie koty od razu pozwolą się głaskać czy wziąć na ręce. „Przez żołądek do serca” – warto przynieść na spotkanie z naszymi podopiecznymi przysmaki dla kotów (jest ich dużo):
    www.zooplus.pl/shop/koty/przysmaki_dla_kota
    animalia.pl/dla-kotow/pokarm/przysmaki/
    lub drobno pokrojone surowe mięso drobiowe lub wołowe (co najmniej 2 kg).

  6. Kolejne spotkanie to adopcja kota – prosimy o zabranie ze sobą transporterka. (Więcej informacji na temat niezbędnego wyposażenia w domu, w którym zamieszka kot). Wspólna podróż z Państwem do nowego domu adoptowanego kota i przedstawiciela Fundacji. Minimalizujemy stres kota związany ze zmianą miejsca zamieszkania i opiekunów, podpowiadamy jak pomóc kotu w nowej dla niego sytuacji. Warunkiem adopcji jest podpisanie Umowy Adopcyjnej przez nowego opiekuna. Przy adopcji kociaka osoba adoptująca zobowiązuje się w Umowie Adopcyjnej do sterylizacji/kastracji dorosłego zwierzęcia (ok. 7-8 miesiąca życia).

  7. Nasz kot zamieszkał już z Państwem? Bardzo nas to cieszy. Będzie nam bardzo miło, jeśli dostaniemy od Państwa co jakiś czas maila ze zdjęciami i informacją jak się miewa.

  8. Adoptowany zwierzak zachorował? Coś Państwa niepokoi? Zadzwońcie… zawsze służymy radą.

facebook

koty sterylizacja, koty kastracja, sterylizacja koty domowe, sterylizacja kotki, sterylizacja kotki wiek, żywienie kota po sterylizacji, kastracja kota kiedy, kastracja kota wiek, kastracja koty domowe, kastracja koty, kastracja kota cena warszawa, kastracja kota cena, sterylizacja kotki cena, sterylizacja kotki warszawa, sterylizacja kotki cennik, ile kosztuje sterylka, ile kosztuje sterylizacja kotki, ile kosztuje kastracja kota, psy sterylizacja, psy kastracja, sterylizacja psy domowe, sterylizacja suki, sterylizacja suki wiek, żywienie psa po sterylizacji, kastracja psa kiedy, kastracja psa wiek, kastracja psy domowe, kastracja psy, kastracja psa cena warszawa, kastracja psa cena, sterylizacja suki cena, sterylizacja suki warszawa, sterylizacja suki cennik, ile kosztuje sterylka, ile kosztuje sterylizacja suki, ile kosztuje kastracja psa,

Fundacja Ochrony Zwierząt "Bezpieczna Przystań", 01-962 Warszawa, ul. Przytyk 9/20
tel. (22) 835 64 38 | e-mail: annawydra@bezpiecznaprzystan.org.pl
KRS:0000267427 | Bank 15 1020 1026 0000 1602 0114 5549
IBAN: PL15 1020 1026 0000 1602 0114 5549 | SWIFT/BIC: BPKOPLPW